Instagram Tekrar Denemeden Önce Lütfen Birkaç Dakika Bekle Hatası

Instagram tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle hatası, Instagram’ın sizi bir bot olarak algılamasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Bazı durumlarda IP adresleri çakışmış olabilir veya internet ağınızla ilgili bir problem yaşanmış olabilir. Bu problemin çözümü için internet ağınızla ilgili düzeltmeler yapmanız gerekmektedir.

Instagram Tekrar Denemeden Önce Lütfen Birkaç Dakika Bekle

Şunu da belirtmek gerekir; eğer 3.taraf bir uygulama kullanıyorsanız sizi bot sanmış olabilir. Takip analiz uygulamaları, hesabınıza erişim sağlayan herhangi bir uygulama vb. Bunlar, sizi bot olarak algılatır ve hesabınızın kısıtlanmasına neden olur. Çözümlere geçmeden önce hesabınıza bağlı uygulamalara da göz atmanızda fayda var.

Instagram Tekrar Denemeden Önce Lütfen Birkaç Dakika Bekle Hatası Nasıl Düzelir?

Bu hatanın çözümü için şu çözüm yöntemlerini deneyin;

1.İnternet Ağınızı Değiştirin

Instagram sizi bot olarak tespit ettiği için IP’nizi geçici olarak engellemiş olaiblir. Bu nedenle internet ağınızı değiştirmeyi deneyin. Farklı bir Wifi ile tekrar girin.

2.Modemi Resetleyin

Modemi resetleyin ve 5 dakika bekleyin. Daha sonra tekrar giriş sağlayın. Bu yöntem de işe yaramazsa bir sonraki yönteme geçiş yapın

3.IP ve DNS Değiştirin

IP’nizden dolayı engellendiğiniz için IP değiştirmeyi deneyebilirsiniz. İnternet üzerinden farklı IP’ler ve DNS’ler bularak değişimi yapabilirsiniz.

4.VPN Kullanın

VPN kullandığınızda IP’niz otomatik olarak değişeceği için hatayı almayabilirsiniz. Bunun yanı sıra gizlilik esasına uygun olarak internette vakit geçirebilirsiniz.

5.Instagram’dan Çıkış Yapın ve 24 Saat Girmeyin

Instagram’dan çıkın ve 1 gün boyunca Instagram’a giriş yapmayın. 24.saatin sonunda giriş yapın. Yüksek oranda bu problem çözülecektir. Yukarıda sunduğumuz çözümler daha kısa yoldan çözmek içindir.

Instagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası Ne Zaman Kalkar?

Instagram daha sonra tekrar dene hatası en az 1 gün en fazla 2 gün içinde kalkacaktır. Bu hata geçici bir hatadır ve hesabınız askıya alınmamıştır. Bu nedenle sabırlı bir şekilde beklemeniz gerekebilir. Hata yok olmadan sık sık giriş yaparsanız hatanın kaybolma süresi uzayabilir.

Instagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası Kaç Gün Sürer?

Hata ortalama olarak 1 gün sürmektedir. Bazı anormal durumlarda bu hatanın 2 gün sürdüğü de tespit edilmiştir.

İlginizi Çekebilir: Instagram takipçi isteği gönderemiyorum

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.