Tiktok Açılmıyor Neden? Ne Yapmalıyım?

Tiktok’un açılmama nedenleri; sunucuda hata olduğundan ya da cihazın önbelleği dolu olduğundan kaynaklanır. Uygulamaya girerken kullanıcı adınızdaki harflerin büyük ya da küçük yazılımına dikkat edin. Tiktok kullanırken telefon veriler yükleyip belleği doldurabilir. Tiktok’a giriş yapmakta hala zorlanıyorsanız ‘’Geri Bildirim’’ kısmından yardım istemeniz gerekir. Tiktok’un önbelleğini temizlemek için;

 • Adım 1: Tiktok açılmıyor çözümü 2023 yılı için telefondan ayarlar bölümüne girin.
 • Adım 2: ‘’Uygulama Yönetimi’’ seçeneğini bulup dokunun.
 • Adım 3: Açılan pencereden Tiktok’u bulun.
 • Adım 4: ‘’Saklama Alanı’’ kısmına giriş yapın.
 • Adım 5: ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğine dokunun.

TikTok’a Neden Giriş yapamıyorum?

Tiktok’a giriş yapılamasının temel nedeni uygulamadaki önbelleğinin dolu olmasından kaynaklanır. Uygulama son sürümde değilse Tiktok giriş esnasında hata verebilir. Uygulamanın güncel sürümünün yüklü olduğunu kontrol edin. Bazen firmanın sunucularından kaynaklanan hata, giriş yapılmasını engeller. Bu tür durumlarda bir süre bekleyip tekrar giriş yapmak gerekir. Uygulamaya giriş yapmadan son dakika internet kesintisi yaşanabilir.

Tiktok Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

1. Telefonu Yeniden Başlatın

Telefonun arka planında çalışan uygulama ya da veriler düzgün çalışmadığında telefonu yeniden başlatmanız gerekir. Cihaz yeniden başladığında kendine kısa bir format atıp eski haline döner.

2. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Veri kesintisi, zayıf veri ya da kötü bağlantı Tiktok’a girişi engelleyebilir. İnternet bağlantınızı kontrol etmenize rağmen girmiyorsa başka bir veriye bağlanıp tekrar girmeyi deneyin.

3. Tiktok Önbelleği Temizleyin

 • Adım 1: Telefonun ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapın.
 • Adım 2: ‘’Uygulama Yönetimi’’ kısmından Tiktok’u bulun.
 • Adım 3: ‘’Saklama Alanı’’ bölümünden ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğine dokunun.

4. Son sürüm Yüklü Olduğundan Emin Olun

Tiktok giriş yapılamıyorsa, uygulamanın sürümünü kontrol edin. Telefonda son sürüm yüklü değilse giriş yapmasını engelleyebilir. Son sürümü güncelledikten sonra tekrar giriş yapmayı deneyin.

Her şey yapıldıktan sonra Tiktok açılmıyor problemi devam ediyorsa Tiktok’un destek ekibine bildirimde bulunabilirsiniz.

Tiktok’a Giremiyorum Neden Olabilir?

Tiktok’a girememe nedenleriniz şunlar olabilir;

 • İnternet bağlantısının az ya da olmaması,
 • Tiktok’un sunucusunda hata olması,
 • Telefonun verileri düzgün okuyamaması,
 • Uygulamanın önbelleği dolu olması,
 • Tiktok uygulamasının son sürümü yüklü olmaması giriş yapılmasını engeller.

Tiktok’da Sorun Mu Var?

Tiktok, aşırı yoğunluktan ya da güncellemeden dolayı bazı yerlerde yavaşlama veya giriş yapamama sorunu yaşatabilir. Sistemden kaynaklı sorunlar belirlenen saat aralığı kadar sürer ve tekrar uygulamaya giriş yapılabilir. Sorun kişiden kaynaklıysa; internet problemi, önbellek doluluğu ya da uygulamanın güncel olmaması gibi durumlardan kaynaklanır.

Tiktok Çöktü Mü?

Verilen raporlara göre Tiktok firmasında bazı problemler olduğu 24 saat içinde sorunun çözüleceği söyleniyor.  Raporlara göre sunuculardan kaynaklanan hata kısa süre içinde çözüleceği anlatılıyor.

Keşfedin: Tiktok Favoriler Nerede?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.