Instagram’da Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Olması Gerekir?

Instagram’da para kazanmak için 10.000 üzeri takipçinizin olması gereklidir. Kesin olarak belirlenen takipçi sayısı yoktur ancak psikolojik olarak 5 haneli takipçi sayılarına ulaşan hesapların artık kendini kanıtladığı düşünülmektedir. Instagram’da reklam teklifi, sponsorluk anlaşması veya işbirliği anlaşmaları istiyorsanız sürekli olarak güncel ve etkileşimli bir sayfanızın olması gerekmektedir.

Instagram’da Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Olması Gerekir?

Takipçi her şey değildir. Para kazanmak istiyorsanız sayfanızın etkileşimi de yüksek olmak zorundadır. Müşteriniz reklam yayınlamadan önce bütün istatistiklerinizi isteyebilir. Eğer, gönderi beğenileriniz 1000’i geçmiyorsa veya hikaye görüntülemeleriniz 3000’i geçmiyorsa reklam almanız zorlaşabilir. Bu nedenle takipçiye ek olarak etkileşim de gereklidir. Bunun için kitlenize uyacak içerikler paylaşmanız gerekmektedir.

Instagram Para Kazanma Şartları Nelerdir?

 • İlk olarak yüksek sayıda takipçinizin olması gerekmektedir. Takipçi sayınız beş haneli sayılara ulaşmalıdır.
 • Yüksek etkileşim sahibi olmalısınız gönderileriniz beğenileri yüksek olmalı ve hikayeleriniz izlenmeli.
 • Niche bir alanda sayfanız varsa para kazanma ihtimaliniz daha yüksektir. Belirli bir sektöre odaklanmış sayfalarda o sektörde iş yapan kişilerin reklamları yayınlanmaktadır.
 • Tasarımlarınız veya paylaşımlarınız keşfete düşmeli.
 • Hashtagleri doğru kullanmalısınız.
 • Özgün içerikler üretmelisiniz.
 • İllegal veya Instagram politikalarına aykırı içerikler üretmemelisiniz.
 • Pazar araştırmasını iyi yapmalısınız. Sektörel ilgi olan alanlara yönelmelisiniz.

Instagram’da Sayfa Büyüterek Nasıl Para Kazanılır?

 1. Instagram’da reklam alarak para kazanmak için ilk olarak yüksek takipçili bir hesabınızın olması gereklidir. Bu hesap aktif olursa, çok işinize yarayacaktır.
 2. Yüksek takipçili hesabınızda özgün ve etkileşim alabilecek içerikler üretin.
 3. Etkileşim kazandıkça geri dönüşümü arttırmak amacı ile takip isteklerinde bulunun.
 4. Belirli bir takipçi sayısına ve etkileşimine ulaştıktan sonra markaların Instagram hesapları iletişime geçin ve kitlenizi tanıtın. Eğer, kitleniz ile markanın kitlesi uyuşuyorsa reklam alabilirsiniz.
 5. Instagram sayfalarına ek olarak markaların mail adreslerine de mesaj yazarak reklam talebinde bulunabilirsiniz. Reklam almak için markanın ne kazanacağını bildirmeniz gerekir. Kitlenizin özelliği, etkileşim istatistikleriniz vs. gibi materyalleri markalar ile paylaşın ve geri dönüşü bekleyin. İlk olarak ücretinizi alın ve daha sonra firmanın reklamını paylaşın.

Instagram’da 10.000 Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram’da 10.000 takipçisi olan bir gönderi başına 100 TL, hikâye başına ise 50 – 100 TL gibi ücretler almaktadır. Piyasanın nabzı tutulduğunda bu verileri elde ediyoruz. Bu kazançlar sektörün kazanç durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Buna ek olarak kişinin pazarlama gücü de fiyatlar üzerinde etkilidir.

Instagram’da 30.000 Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram’da 30.000 takipçisi olan bir hesap bir gönderi başına 250 TL, hikâye başına ise 100+ TL para kazanmaktadır. Bu durum sektöre ve kişinin pazarlama gücüne göre değişkenlik gösterebilir. Eğer, etkileşimli bir hesabınız varsa bir ayda sosyal ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar para kazanmanız mümkündür.

Instagram’da 100.000 Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram’da 100k takipçisi olan bir hesap gönderi başına 500 TL’den fazla para almaktadır. Yüksek etkileşimli hesaplarda bir gönderi başına bin lira kazanmak mümkündür. Buna ek olarak bir hikâye gönderimine 250 TL+ gibi paralar kazanmanız mümkündür.

Instagram’da 1.000.000 Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram’da bir milyon takipçisi olan hesap yaklaşık olan bir gönderi başına 5000 – 10.000 TL istemektedir. Bu durum kişinin etkileşim durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bir hikaye paylaşımı ise 2500 – 5000 TL arasındadır. Bazı hesaplarda bir hikâye paylaşımının 10.000 lirayı aştığı bilinmektedir. Bu kitlenizin kalitesi ve etkileşimi ile ilgili bir durumdur.

Instagram’da Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Olması Gerekir?

İnstagram’da para kazanmak için takipçi sayısı en az 10.000 olmalıdır. Instagram’dan geçim sağlamak için en az 100 bin takipçili aktif bir hesabınızın olması gereklidir. Küçük hesaplar ile küçük paralar kazanıldığı için yalnızca ek gelir olmaktadır.

Takipçi ihtiyaçlarınızı Instakip ile karşılayabilirsiniz.

Faydalı İçerik: Instagram Karanlık Mod Açma

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.