Instagram Takipçi Listesi Neye Göre Sıralanıyor? Peki, Beğeniler?

Intagram takipçi listesi, sizi en son takip eden kişinin en üstte olması ile birlikte sıralanır. En yeni takipçileriniz en üstte olurken en eski takipçileriniz en altta olur. Kronolojik bir sıralama ile Instagram takipçi listesi sıralama ölçütü yapılır ve kullanıcılara sunulur. Instagram’da bu tarz sıralamalar tarihe göre yani kronolojik olarak yapılır. Sonuç olarak Instagram takipçi sıralaması da takip ettiği zamana göre sıralanıyor.

Instagram Beğeni ve Takipçi Listesi Neye Göre Sıralanıyor?

Bazı cihazlarda ise Instagram’ın yeni geliştirdiği algoritmaya göre sıralama görebilmekteyiz. Peki, nedir yeni algoritma? Yeni algoritmaya göre sıralamaların doğal olması nedeni ile takipçiler karışık olarak sıralanmaktadır. Bu nedenle de bazı telefonlarda karışık olarak sıralama görülebilir. Bu Instagram takipçi sıralaması yeni algoritmaya göre ayarlanmıştır.

Instagram Beğeni Listesi Neye Göre Sıralanıyor?

Intagram beğeni sıralaması, kişilerle kurduğunuz etkileşime göre sıralanmaktadır. Beğeniler gelmeye başladığı andan itibaren en çok kimse DM mesajlaşması yapıyorsanız, kimle etkileşiminiz yüksekse o kişiler en üste yerleşir. Etkileşiminizin az olduğu kişiler daha altlara geçer. Unutmamak gerekir ki; Instagram en fazla etkileşime girilen hesapları sürekli olarak ön plana alır ve karşınıza çıkarır. Çünkü, bu kişilerle etkileşim kurma potansiyeliniz her zaman vardır.

Instagram Takip Edilenler Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram takip edinler listesi en son takip ettiğiniz kişiye göre sıralanmaktaır. Takip edinlenler listesi takipçi listenden farklı olarak manuel olarak ayarlanabilmektedir. Örneğin, ilk takip ettiğiniz kişiyi merak ediyorsanız şu adımları takip ediniz;

  • Adım 1: İlk olara profilinize giriniz.
  • Adım 2: ‘’Takip’’ listesine tıklayınız.
  • Adım 3: Takip listesinde ‘’Sıralama’’ alanına tıklayınız ve ‘’Varsayılan’’ olan takip listesini dilediğiniz gibi değiştiriniz. Mesela, en son takip ettiklerinizi görmek istiyorsanız ‘’En yeni’’, ilk kimi takip ettiklerinizi görmek istiyorsanız ‘’En eski’’ seçeneğine tıklayınız. Instagram sıralama başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra istediğiniz şekilde sıralamış olacaksınız.

Instgram’da Birinin Beni Ne Zaman Takip Ettiğini Nasıl Anlarım?

Instagram’da birinin kayıt ettiği tarihi görmek için 1 yılı beklemek gerekir. Hikayeler kısmında arkadaş olalı 1 yıl oldu gibi hatırlatmalar ise size ipuçları verilir. Bunun dışında ne zaman takip ettiğinize dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da Tanıyor Olabileceğin Kişiler Neye Göre Çıkıyor?

Similar Posts

2 Comments

  1. Instagram hesabımızda takip ettiğimiz kişiler alfabetik sıraya göre olsun lütfen teşekkürler…

    1. Selamlar, dediğiniz şekilde daha iyi olacaktır elbette. Instagram bu konu hakkında güncellemeyi en yakın zamanda yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.