Instagram Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Son günlerin en çok sorulan sorularından bir olan Instagram’a yeni konum nasıl eklenir kaydedilir sorusunu resimli ve detaylı şekilde sizler için yanıtlıyoruz. Sadece birkaç dakika içerisinde yeni bir konum oluşturup fotoğraflarınızı etiketlemeniz mümkündür.

Öncelikle, Instagram bir süre önce Facebook tarafından satın alınmıştı. Instagram konum gibi servisleri daha eski bir uygulama olan Facebook’tan çekiyor. Bu nedenle yeni bir konum eklememiz için bir Facebook hesabına ihtiyacımız olacak. Konumumuzu bir kez ekledikten sonra diğer işlemleri Instagram üzerinden devam edebiliyoruz.

Sadece 5 dakika içerisinde hem gönderilere hem de hikayelere konum ekleyebileceğiz.

Instagram’a Yeni Konum Eklemek İçin Facebook Uygulamasına Giriş Yapmalıyız

İlk olarak telefonumuzdan Facebook uygulamasını açıyoruz. Eğer yeni konum ekleyeceğimiz yerdeysek konumumuzu açabiliriz.

Herhangi bir sayfamızdan ya da kişisel profilimizden bir durum paylaşmamız gerekiyor. İçeriğinin herhangi bir önemi yok sadece konum eklemek için kullanacağız.

1) Öncelikle Facebook’tan Bir Gönderi Paylaşmamız Gerekiyor

instagram yeni konum ekleme

Yukarıdaki gibi sayfamızdan ya da kendi kişisel profilimizden yeni bir gönderi paylaşıyoruz. İçeriği önemli değil herhangi bir resim ya da yazı da olabilir. Dikkat etmemiz gereken nokta gönderimize konum eklememiz. Yukarıdaki resimde sağ bölümde bulundan ok ile de belirttiğimiz kısma tıklayarak “konum ekle” butonuna tıklıyoruz.

2) Sonrasında Konumumuzu Seçeceğiz

instagram yeni konum ekleme2

Karşımıza yukarıda gördüğümüz gibi eğer konumumuz açıksa yakınımızda bulunan lokasyonlar çıktı. Fakat bizim eklemek istediğimiz yer maalesef yok. Bu nedenle üst bölümde “Neredesin?” kısmı yazan kısma oluşturacağımız yeni konumun ismini yazıyoruz.

3) Instagram’a Eklemek İstediğimiz Konumun İsmini Yazıyoruz

instagram konum ekleme

Yukarıda görüldüğü gibi biz Yalova Acar Bilişim olarak bir konum oluşturmak istedik. Siz de istediğiniz konumun ismini yazabilirsiniz. Sonrasında hemen altında “+ Yalova Şehrine ekle” gibi gözüken kısıma tıklayarak yeni konumumuzu oluşturmuş oluyoruz.

4) Yeni Konumumuzun Kategorisini Seçelim

instagram konum kategori seçme

Konumumuzun ismini girip devam ettikten sonra sıra geldi kategoriyi seçmeye. Konumunuza uygun olan kategoriyi seçtikten sonra işleme devam ediyoruz.

5) Instagram Konum İçin Adres Oluşturma

instagram yer oluşturma

Konumumuzun tam adresini ekleyebiliyoruz. Ya da şu anda buradayım seçeneğini açarsanız sizin yerinize Facebook otomatik olarak yer atayabiliyor. Yukarıdaki kısımda bulunan fotoğraf makinası şeklindeki butona tıklayarak konumunuz için fotoğraflar ekleyebilme imkanınız da mevcuttur. Adresinizi yazdıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Oluştur” kısmına tıklıyoruz.

6) Artık Yeni Konumu Oluşturduk

konum oluşturma

Oluştur kısmına tıkladıktan sonra gönderi paylaşacağımız kısıma artık yukarıda gördüğünüz gibi konumumuz eklenmiş oldu. Sağ üst bölümde bulunan “Devam” kısmına tıkladığımızda gönderimizi paylaşacağız. Instagram’da da konumumuzu paylaşabilmemiz için en azından bir kere Facebook’ta paylaşmamız gerekiyor. Bu nedenle hemen paylaşıyoruz.

7) Konumuzu Paylaşmış mıyız Kontrol Edelim

konum ekleme

Yukarıda da gördüğünüz gibi Facebook’ta sorunsuz şekilde yeni konumumuzu oluşturup gönderimize ekledik. Şimdi hemen Instagram uygulamasını açık konumumuz buraya da eklenmiş mi bakalım.

Instagram Yeni Konum Oluşturma

Facebook’ta konumumuzu oluşturduk. Artık Instagram’da da bu konum bulunuyor. Dilerseniz hemen bakalım.

instagram yeni konum ekleme

Instagram’da bir gönderi paylaşmak istedik ve konum ekleme seçeneğine tıkladığımızda artık oluşturduğumuz yeni konumu ekleyebiliyoruz. Aynı zamanda hikayelerimizde de oluşturduğumuz konumu paylaşabiliriz.

Bu yazımızda sizlere en kolay şekilde Instagram’a yeni konum eklemeyi anlatmaya çalıştık. Aklınıza takılan bir konu olursa yorum kısmından bizimle paylaşmaya çekinmeyiniz. En kaliteli instagram takipçilerini satın alabileceğimiz sitemizdeki takipçi paketlerine göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Similar Posts

52 Comments

  1. Benden de istediler hem de ekleyemediler. Instakip.com a çok teşekkür ediyorum takipçi satın almayı düşünürsek buradan alacağız.

  2. Bana da anlattılar aynı hikayeyi, yok efendim başvuru yapıyoruz posta gelecek genel merkezden. Sürekli başlarından savdılar. Bu kadar kolaymış, 10 dakikada ekledik. Sinirlerim bozuldu gerçekten.

 1. Teşekkürler sayenizde kafemizi etiketleyebiliyor müşterilerimiz 🙂 En kısa zamanda takipçi de alacağız.

 2. Kaç haftadır uğraşıyorum Google Maps’dir Yandex’tir bilmeyen adamlar site açmasın boşuna zamanımızı alıyorlar. Takipçi almayı düşünürsem de buradan alacağım kesinlikle. 10 dakikada ekledik yeni konumumuzu çaya bekleriz. 🙂

 3. Bizi bu kadar uğraştıran bu muydu yani 🙂 Resmen şaka gibi. Sonunda dükkanın konumunu instagram’a ekledik.

 4. Gerçekten sinirlerim bozuldu bu yazıyı görünce. İşin kötüsü konum eklendi. Kaç aydır uğraşıyoruz, bu muydu yani 🙂

  1. Videodan geldim teşekkür etmek için, ilk denediğimde çıkmadı fakat konumun tamamını yazdığımda sorunsuz şekilde eklendi. Çok teşekkürler.

  1. Facebookta paylaşmanız gerekmekte öncelikle, sonrasında instagram’da ilk paylaşımınızda konum seçerken oluştuğunuz ismin tamamını yazınız.

 5. Konum da oluşturduk sayenizde. Ne diyelim süpersiniz. Google işletmelerden olacak sanıyorduk fakat posta da ulaşmadığı için ümidimizi kesmiştik. Bu kadar kolay bir olaymış meğersem instagram’a konum eklemek.

 6. Merhaba, facebookta konumu oluşturdum ama instagram çıkmıyor, tam adıyla yazdım yine de olmadı, ne yapabilirim?

  1. Yazıdakileri takip edip yeni konum oluşturunca hikayeye de eklenebiliyor. Tam adını yazınca çıkıyor, seçebiliyoruz.

 7. Merhabalar…ben de Facebook’ta konum oluşturdum resim de paylaştım bu yeni konuma göre fakat instagramda konumum yine çıkmıyor,konumu etiketlemekten neyi kastettiğinizi anlayamadım

 8. Bir süredir yeni hizmete giren salonumuzun konumu sosyal medya platformlarına eklemeye çalışıyorduk. Bizi büyük bir dertten kurtardınız. Çok teşekkürler.

 9. Çok teşekkürler yeni işletmemizin konumunu sayenizde instagramda oluşturduk. Bir miktar takipçi satın almak istiyoruz, 5000 adet ne kadar acaba havale ile satın alabilirmiyiz?

 10. Daha önce eklemiştik fakat sonradan yeni konum ekleyemedik. Yazdıklarınızı sırasıyla yapınca oldu. Çok teşekkürler.

 11. Facebookta konumu oluşturdum. Facebookta şu an çıkıyor ama ınstagramda bulmuyor. Belli bir süre geçmesi mi gerekir ki?

  1. Oluşturduğunuz tam adresi yazarsanız çıkacaktır. Bir de instagram’da gözükmeden facebook’ta paylaştığınız gönderiyi kaldırmamanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.