Instagram’da En Çok Takipçisi Olan Hesaplar

Instagram her geçen gün daha popüler bir uygulama olmaya devam ediyor. 2018 yılında birçok kullanıcının günlük yaşantısının vazgeçilmez bir parçası olan Instagram’da en çok takipçisi olanları bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Instagram’da En Çok Takipçisi Olanlar 2018

Bazı instagram kullanıcıları kişisel profilinin sadece aile ve arkadaş çevresi tarafından takip edilmesini tercih ederken, bazı kullanıcılar ise daha geniş kitleye hitap etmeyi tercih edip bunun sonucunda her paylaşımına binlerce gösterim ve beğeni olarak dönüş alıyor. Hemen Instagram’da en çok takipçisi olan profillere göz atalım.

instagram en çok takipçisi olanlar

İlk sırada “instagram” hesabıyla birinciliği kimseye kaptırmayan instagram, adeta mekan bizim diyerek karşımıza çıkıyor. Hemen arkasından Amerikalı ünlü oyuncu ve şarkıcı “selenagomez” tam 135 milyonu geçen takipçi sayısıyla izliyor.

3. sıra ise Messi mi daha iyi Ronaldo mu tartışmalarını yeniden gündeme getireceğe benziyor. Ronaldo’nun 120 milyonun üzerindeki takipçiye sahip “cristiano” isimli hesabı bulunurken Messi bu adam neyin nesi diyerek “leomessi” hesabıyla 12. sıradan listede.

Bizi doğa resimleriyle buluşturan ünlü belgesel yapım şirketinin hesabı “natgeo” listenin 14. sırasında bulunmaktadır.

instagramda en çok takipçisi olanlar 2018

Listenin devamında 18. ve 22. sıralarında Kardashian kardeşler karşımıza çıkıyor. Bir diğer kardeşleri “kimkardashian” hesabıyla listenin 6. sırasında bulunuyor. Instagram en çok takip edilenler listesine bakarken bana bir an için vergi rekortmenleri listesindeki Koç ve Sabancı ailelerini anımsattılar. 🙂

Listenin 26. ve 27. sıralarında ise El Clasico yaşanıyor. Bir yanda Katalan Barça diğer yanda Real Madrid birbirini izliyor. Derbi Instagram’da devam ediyor diyebiliriz.

Yılların yaşlandıramadığı usta ayak, bebek yüzlü sarışın “davidbeckham” 35. sırada ve ilerleyen yaşına rağmen genç topçulara instagramda çalımı atıp geçmiş. Listede hemen üstünde ise Harry Potter serisinin Hermione Granger’ı “emmawatson” bulunuyor.

Instagram’da En Çok Takipçisi Olan Türk 2018

Listenin ilk 100 kısmına baktığımızda anne tarafı 3. kuşaktan Erzurumlu, Karslı olanlar aslında var. 🙂 Fakat şuan Instagram’da en çok takipçisi olan Türk dediğimizde onları öğrenmek istemediğinizi biliyoruz. Hemen Instagram’da takipçi sayısıyla dikkat çeken Türk ünlülere bakalım.

instagramda en çok takipçisi olan Türk

Instagram’da en fazla kişi tarafından takip edilen Türk şu an için 14 milyonu geçmiş takipçiye sahip “nusr_et” hesabıyla Nusret Gökçe’dir.

burak özçivit instagram

Burak Özçivit, 11,5 milyon takipçisi bulunan “burakozcivit” hesabıyla Instagram’da en çok takipçisi olan Türkler listemizde ikinci sırada bulunuyor.

Yaprak Dökümü dizisi’nin Neclası, Burak Özçivit’in eşi olan Fahriye Evcen’in “evcenf” kullanıcı isimli instagram hesabının takipçi sayısı ise yaklaşık 7,5 milyona yaklaştı.

Takipçileri 5 milyonun üzerinde olan Türk instagram hesaplarının bazıları ise şu şekilde diyebiliriz;

 • neslihanatagul” instagram hesabının 6,5 milyonu geçen takipçisi mevcut.
 • hadise” ise 6,6 milyon hesap tarafından takip ediliyor.
 • serenayss” hesabıyla Serenay Sarıkaya 6,8 milyon takipçiye sahip.
 • Türk oyuncu ve model Hande Erçel’in instagram hesabı olan “handemiyy” ise 8 milyonun üzerinde farklı hesap tarafından takip ediliyor.

Yakışıklı şarkıcı Murat Boz’un 8 milyondan fazla takipçisi mevcut iken çatlayanlar patlayanlar kıskananlar bir dursun diyen Demet Akalın’ın takipçisi 7 milyona yaklaşmış durumdadır.

Instagram’da en çok takipçisi olan Türk ünlüler bu şekildedir, ancak takipçileri milyonu geçen birkaç bazı eğlence hesapları, parodi hesaplar, marka veya spor kulübü hesapları da bulunmaktadır. Bunların dışında gözümüzden kaçan instagram hesapları varsa bize hemen alttaki yorum kısmında yazarsanız listemize ekleyebiliriz. 🙂

Sadece takipçi satın alarak bu listelere girmek imkansız gibi görünüyor ancak siz de takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız buraya tıklayarak güvenli ve ucuz şekilde instagram takipçi satın alabilirsiniz. Görüşmek üzere. 🙂

Similar Posts

18 Comments

 1. Çok eğlenceli bir yazı olmuş. Magazin programı izlermiş gibi hisse kapıldım. Yeni yazılarınızı takip edeceğim. 🙂

  1. Benim toplam 100 takipçim bile yok ancak hepsi arkadaşım. Tanımadıktan sonra milyonlarca takipçim olsa neye yazar. Mesela ronaldonun 150 milyona yakın takipçisi var hepsiyle 10 saniye konuşsa kaç yıl yapar? 🙂

   1. Okulda en çok takipçisi olan benim ancak çok uğraştım. Hatta şu an 7500 kişiyi takip ettiğim için başkalarına istek gönderemiyorum. Bi ara hepsini silmem gerekiyor ama zor geliyor.

    1. Ben de 5800 kişi takip ediyordum şuan 18 kişiyi takip ediyorum. Ama çok uğraştım 2 kez 1 haftalık engel yedim. Şuan takipçim 12000 !

  2. Listedeki bazı insanlar tamam gerçekten hak ediyorlar ancak bazıları ise bu takipçi sayılarına nasıl sahip oluyorlar anlamıyorum. Bu sayede çok kolay şekilde popüler ve gündemde kalabiliyorlar.

 2. Bundan 10 sene öncesini düşünüyorum da o zaman instagram olsaydı acaba en çok takipçisi olan ünlüler kimler olurdu. Ronaldinho ve gerçek ronaldo ilk 100’de olurdu kesin.

 3. Selena Gomez kadar takipçiniz olsa ne yapardınız? Ben reklam alırdım ve bütün Dünya’yı gezerdim.

 4. Evet bu yazıdan da gördüğümüz gibi yaşantımızda eğer bir konuda iyiysek bu diğer platformlarda da bize avantaj sağlıyor. Mesela bir fotoğrafçı instagram’da mükemmel gönderiler paylaşabilir. Bu konuda güzel ve farklı postlar paylaşan fotoğrafcı kişileri takip etmemiz gerekirken gördüğünüz gibi ronaldo karşımıza çıkıyor. Gerçekten komik geliyor bana bu durum.

  1. Şöyle bir konu var yalnız, insanlar sadece güzel fotoğraflar görmek için instagram’a giriş yapmıyor. Sevdikleri, hayranı oldukları kişilerin hayatlarını merak ettikleri için de birçok kişi instagram kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.