Instagram’da Engelleyenleri Görme 2018

Instagram engelleyenleri görme birçok kullanıcı tarafından merak edilen bir durum. Peki engelleyen kişileri nasıl görürüz, kolay bir yolu var mı derseniz, cevabını bu yazımızda paylaşıyoruz.

instagramda engelleyenler 2018

Instagram'da engellenmek gerçekten üzücü bir durum fakat bazen instagram'da teknik sorunlar da olmaktadır. Bu nedenle bazı kişiler ara sıra engellemese dahi gözükmeyebiliyor. Hemen birkaç farklı yöntemle 2018 yılında engelleyenleri görme nasıl yapılıyor bakalım.

Instagram Engelleyenleri Görme Uygulamaları

Öncelikle Android ve ios altyapıları için farklı uygulamalar mevcut. Bu uygulamalara instagram hesabımızı bağlayarak takipçilerimizin ve takip ettiğimiz kişilerin aktivitelerini detaylı olarak izlememiz mümkündür.

Fakat 2018 yılı başında yapılan güncelleme nedeniyle API kullanımı sınırlandırıldı. Bu nedenle hem android hem de ios için yapılmış bu tarz uygulamaların büyük bir kısmı çalışmıyor. Çalışanlar ise bizim yerimize instagram hesabımıza giriş yaparak işlemleri sağladığından hesabımızın güvenliğini riske atabilir, agresif işlemler ile hesabımızın bloklanmasına ya da kapatılmasına neden olabilmektedir.

Bu nedenle uygulamalar vasıtasıyla takip etmemizi gerek yok.  Çünkü sadece birkaç dakikada instagram'da herhangi bir hesabın sizi engelleyip engellemediğini öğrenmeniz mümkündür.

Programsız Şekilde Instagram'da Engelleyenleri Bulma

Instagram'da engellediğini düşündüğünüz hesabın ismini arama kısmına yazarsanız eğer engellemişse gözükmemektedir. Fakat bu kişi hesabını kapatmışta olabilir. Kapatıp kapatmadığını ise şu şekilde öğrenebiliriz;

 1. http://instagram.com/kullanıcıadı şeklinde yazarak herhangi bir tarayıcıdan adrese giriş yapıyoruz.
 2. Eğer sizi engellediğinizi düşündüğünüz kişinin profili gözüküyorsa maalesef o hesap sizi engellemiş.

Bir diğer yöntem ise yeni biri hesap açıp kontrol etmek;

 1. Instagram uygulamasını açıyoruz.
 2. Sağ alt bölümden profilimize tıklıyoruz.
 3. Profilimize geldiğimizde en üst orta bölümde kullanıcı adımız yazmaktadır. Üzerine tıklıyoruz.
 4. Sonrasında en alt bölümde "+ Hesap Ekle" kısmına tıklayıp, yeni bir hesap oluşturuyoruz.
 5. Oluşturduğumuz hesapla engellediğini düşündüğümüz kişinin profiline bakabiliriz. Eğer profil gözüküyorsa hesap bizi engellemiştir. Eğer gözükmüyorsa hesabı kapatmış ya da kullanıcını adını değiştirmiştir.

Instagram engelleyenleri görme 2018 yılında işte bu kadar kolay. Siz de kolayca dilediğiniz hesabın sizi engelleyip engellemediğini öğrenebilirsiniz. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Son olarak instagram takipçi satın almanın tek adresi olan instakip olarak tüm hizmetlerimiz aktiftir. Instagram takipçi satın almak için hemen buraya tıklayabilirsiniz.

Instagram’da Engelleyenleri Görme 2018” üzerine 10 yorum

 1. Kullanıcı adını değiştirmiş kişilerin engelleyip engellemediğini nasıl görebiliriz acaba? Bu kişileri görmemizi sağlayan bir uygulama var mı?

  1. Bir tane site vardı kullanıcı adı değiştirenlerin eski isimlerini de gösteriyordu. Bakayım bir bulursam yazacağım aklıma gelmedi.

 2. Kullanıcı adını unuttuğum hesabın beni engelleyip engellemediğini nasıl anlıcam?kullanıcı hesap ismi değişmiş mi ya da hesabını kapatmış mı ya da engellemiş mi, en azından mesajlara ulaşabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir